03
březen
2015
sdfg

Vyšla nová publikace o spolupráci zemí Visegrádské čtyřky

V loňském roce země Visegrádské čtyřky společně oslavily 25. výročí socioekonomických a politických změn, vedoucích k pádu totalitních režimů na jejich území. Problematikou a dosavadním vývojem v členských zemích se zabývá nová publikace "Local participation in Visegrad countries: How are politicians rooted in the civil society?”, kterou na přelomu roku vydala společnost IREAS.
Visegrad Fund 

Jednou z významných změn, kterou těmto zemím 90. léta přinesla, byly první svobodné volby. Občané si mohli vybrat své politické zástupce, z nichž mnozí původně pocházeli z občanské společnosti a revolučních hnutí. Přestože občansky angažované osoby sehrály důležitou roli při spouštění sociálních, ekonomických a politických změn, organizace vznikajícího neziskového sektoru už neměly na pozdější politické rozhodování silný vliv.

Publikace se věnuje vývoji i současné situaci ve čtyřech metropolích zemí Visegrádské čtyřky - v Poznani, Praze, Bratislavě a Budapešti. Sleduje mimo jiné zapojování politických reprezentantů v občanském sektoru a naopak aktivistů z neziskového sektoru do politické sféry. Záměrem je vyvolat diskuzi nad vývojem demokracie na lokální úrovni a rozvojem místních iniciativ.

Publikaci v angličtině vydala společnost IREAS, o. p. s., díky finanční podpoře Mezinárodního Visegrádského fondu (MVF). Tištěná verze je zdarma k dostání v kancelářích společnosti, v elektronické podobě je k dispozici na stránkách projektu http://leadership.ireas.cz.

Zdroj: IREAS, Institut pro strukturální politiku, o. p. s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR
Nadace Neziskovky.czŽihadlo roku