03
březen
2015
sdfg

Když mladí pomáhají

Poukázat na to, že dnešní mládež není synonymem povalečů bez ambicí – to je cílem projektu Zlatá mládež. Zajímavý počin mapuje dospívající, kteří ve svém životě už něco dokázali, aktivně pomáhají ostatním či se potýkají s handicapem, a přesto se snaží žít smysluplně a čelit nepřízni osudu.

Projekt upozorňuje, že mezi mladými existuje řada těch, kteří odmítají ničit přírodu, vztahy, ducha, krásu a věnují se něčemu prospěšnému, co obohacuje ostatní. Zlatá mládež představuje tvořivé mladé lidi – osobnosti, které berou život do svých rukou a svým zapálením zároveň umí motivovat své okolí. Pro tyto účely vznikl web www.zlatamladez.com, kde jsou k vidění fotografie a reportáže ze zatím osmi osobních příběhů mladých lidí a jejich konkrétních aktivit a projektů.

Máte tak možnost seznámit se například s Jitkou Vondráškovou, která pracuje jako dobrovolnice v domově Nalžovice a pomáhá handicapovaným lidem. Jiný osud potkal Dominiku Elischerovou, která vyhrála několikaletý boj s leukémií a šla si za svým snem stát se zpěvačkou. Sabina Votýpková se aktivně angažuje v útulku pro psy a jako dobrovolnice se účastní různých charitativních akcí. Ladana Németa provází životem Aspergerův syndrom (forma autismu), přesto je velmi talentovaným malířem.

Projekt, realizovaný za finanční podpory Evropské unie – Mládež v akci, se snaží inspirovat k aktivní účasti na občanském životě, k tvořivosti a zodpovědnosti vůči sobě a svému okolí. Chce ostatní probudit z pasivního hudrování a pomoci k získání vědomí, že změnu k dobrému, či dokonce kulturní změnu, musíme očekávat hlavně – či pouze? – sami od sebe.

Zdroj: Spolek Mona Lisa

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR
Nadace Neziskovky.czŽihadlo roku