03
březen
2015
sdfg

Social Impact Award: rozbíhá se soutěž o nejlepší nápady studentů, jak podnikat a pomáhat zároveň

Impact Hub zahájil už čtvrtý ročník mezinárodní soutěže pro mladé lidi, kteří se chtějí pustit do společensky prospěšného podnikání. Autoři nejlepších nápadů na ekonomicky udržitelné řešení společenských i environmentálních problémů mohou získat až 3 000 eur a odbornou podporu.

SIA


V minulých letech v soutěži uspěly například projekty Pragulic (zaměstnávání bezdomovců jako průvodců po Praze), FOREWEAR (výroba designových výrobků z recyklovaného textilu), Rekola (systém sdílení kol ve městě) a mnohé další.

„Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví, mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje zaměření soutěže její iniciátor v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Praha Petr Vítek.

Soutěžní týmy se mohou přihlašovat až do 20. dubna. Autoři pěti nejlepších projektů získají cenu 1 500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub, vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu, na jehož konci se soutěží o dalších 1 500 eur. Kromě pěti vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění nově i na tým, který získá nejvíce hlasů ve veřejné anketě na internetu.

Rozšiřuje se i podpora aktivních mladých lidí mimo Prahu – zahajovací večer a přípravné workshopy se budou konat také v Impact Hubu v Ostravě a v Brně. Organizátoři se poté chystají i za studenty do Olomouce, Českých Budějovic a Ústí nad Labem.

Zdroj: Impact Hub Praha 
verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR
Nadace Neziskovky.czŽihadlo roku