03
březen
2015
sdfg

Praskněte své bubliny třeba v Táboře aneb Jeden svět 2015

Narušit předsudky, pohodlné nevědomí a fámy šířící se českou společností – to je cílem 17. ročníku festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v Praze a poté v dalších 33 městech v ČR přivítá své publikum výzvou „Praskněte své bubliny!“. Již 11. ročník festivalu se uskuteční v Táboře od 19. do 22. března 2015 pod vedením neziskové organizace Cheiron T.

Jeden svět letos vzniká ve chvíli, kdy světem hýbou zásadní události, jakými jsou útok na redakci satirického týdeníku v Paříži, válka na Ukrajině, rozpínání Islámského státu, neustálý růst xenofobie v České republice podporovaný i některými čelnými politiky. Upozorňuje zároveň, že většinový pasivní postoj je zvlášť v dnešní globalizované době nebezpečný.

Právě proto festival vyzývá českou veřejnost, aby praskla své ochranné bubliny a otevřela tak prostor pro diskusi, třeba i jen tím, že navštíví projekce dokumentárních filmů a zúčastní se následných debat s tvůrci a ostatními návštěvníky.

Téma se tentokrát odráží ve všech kategoriích festivalu. Novinkami jsou kategorie V zajetí mysli – ta nabídne filmy o duševním zdraví – a Co se v mládí naučíš, která představí dokumenty o vzdělávání. Jeden svět v Táboře představí také dvě premiéry českých filmů: Zatajené dopisy a Cukr Blog.

Symbolem letošního ročníku se stala ochranná bublinková fólie, která bude v Táboře zdobit vstupní chodbu na Základní škole Bernarda Bolzana a vstup do Caffe & Gallery MP7. Tyto prostory budou letos opět hlavními promítacími místy. Nejen zde bude po celý březen připraven také bohatý doprovodný program.

Zdroj: Cheiron T, o. p. s.: Jeden svět Tábor

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR
Nadace Neziskovky.czŽihadlo roku