03
březen
2015
sdfg

Síť mateřských center boří mýty o nečitelnosti neziskových organizací

Síť mateřských center zahájila celorepublikovou kampaň Spolu u kulatého stolu, jejímž cílem je nabourat přetrvávající nedůvěru v neziskový sektor. Centra chtějí společně ukázat, že i neziskové organizace mohou být transparentními, respektovanými a především důvěryhodnými partnery, se kterými se vyplatí dlouhodobě spolupracovat. 

U kulatých stolů zasednou představitelé veřejné správy, odborníci a zástupci neziskového i soukromého sektoru. V rámci programu bude představen nový nástroj transparentnosti - metoda Social Reporting Standard, kterou Síť mateřských center zavádí do českého prostředí díky spolupráci s vídeňskou pobočkou organizace Ashoka. Jedná se o model prezentace činnosti v souvislostech řetězce vstup-výkon-výsledek-přínos, a to pomocí jasných a konkrétních dat.

„Právě pomocí metody SRS ukážeme přínos mateřských center i Sítě MC pro rodinu a společnost. Na konkrétních příkladech chceme upozornit na potřebnost mateřských center, která řeší společenské problémy týkající se života rodin. Ukážeme, jak je řešíme a jakou hodnotu tím společnosti přinášíme.“ vysvětluje cíle kampaně Spolu u kulatého stolu Rut Kolínská, prezidentka Sítě mateřských center.

Celorepubliková kampaň byla zahájena 12. února besedou v Rakovníku, do června 2015 proběhne dalších dvacet besed na obecní a regionální úrovni. Každý kulatý stůl bude tematicky zaměřen na jiný sociální problém, který centra pomáhají obcím a krajům řešit. Projekt vyvrcholí závěrečným symposionem 18. května 2015 v Praze.

Zdroj: Síť mateřských center, o. s. 

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR
Nadace Neziskovky.czŽihadlo roku