03
březen
2015
sdfg

Svůj spot si můžete v ČT pustit i vy!

Příležitost odvysílat reklamní spot ze své kampaně nabízí neziskovým organizacím Česká televize. Vítány jsou spoty charitativního a osvětového charakteru s minimální stopáží 20 vteřin. Žádosti lze zasílat průběžně po celý rok a úspěšní žadatelé získají prostor pro svůj snímek v ČT zdarma.

Veřejnoprávní televize klade důraz nejen na důkladné posouzení zaslaných projektů, ale zhodnocením si projde i samotná organizace. Rozhodnete-li se tedy podat žádost, je nutné dodržet několik podmínek, a to: předložit statut organizace, výsledek její hospodářské činnosti a dále podat žádost včetně nutných příloh. Nedílnou součástí je předložení detailně vypracovaného projektu. Nutné je doručit žádost nejpozději půl roku před zahájením projektu, aby mohla být včas projednána a případně zařazena do vysílání. Termín půl roku neplatí pro kampaně z důvodu humanitární krize (v loňském roce např. ebola).

Obdržené žádosti jsou posuzovány dle několika kritérií. Jedná se především o závažnost a prospěšnost tématu, kvalitu zpracování projektu, míru jeho efektivity, prospěšnosti a edukativnosti. Hledí se i na důvěryhodnost projektu i organizace, která žádost předkládá. V neposlední řadě zástupci ČT kontrolují, jakým způsobem a jak účelně mají být vynaloženy projektem získané finanční prostředky.

Formulář žádosti je k dispozici na webových stránkách České televize v sekci „ČT podporuje“, na stejném místě naleznete i technická kritéria pro výrobu spotu i ukázky spotových kampaní.

Zdroj: Česká televize

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR
Nadace Neziskovky.czŽihadlo roku