04
duben
2015
sdfg

CO NAPLAT – diskutovalo se o financování neziskovek

Organizace RAMUS pořádá volnočasové aktivity pro mladé lidi s postižením i bez něj a v poslední době usilovně řeší, jak a kde eticky a zodpovědně čerpat finanční prostředky. Ve středu 4. března proto v pražském Divadle Archa zorganizovala panelovou diskuzi o problematice financování neziskových organizací.

Jak těžké je pro neziskové organizace získávat finanční prostředky na provoz a jaké problémy jsou s tím spojeny? Jak být transparentní a otevřený a přitom zůstat atraktivní pro dárce? Jakým způsobem vykazovat dárcům využití darovaných prostředků – a zajímá je to vůbec? Lze zajistit financování otevřeně, bez nutnosti se snižovat k čemukoliv nedůstojnému? Na tyto a další otázky se během dvouhodinové diskuze pokusili najít odpověď zástupci několika neziskových organizací.

Role moderátora se ujal konzultant v oblasti fundraisingu Jan Kroupa, který se také podílel na výběru hostů: pozvání tak nakonec přijali Erik Čipera z Asistence, Jitka Nesrstová z Greenpeace, Robert Basch z OSF Praha, Jan Kostečka z Proutku, Matěj Lejsal z domova Sue Ryder, a nechyběl ani ředitel pořádající organizace RAMUS Jan Rudolf. 

Publikum čítalo cca 130 lidí. Pokud jste nebyli jeho součástí, máte možnost celou diskuzi shlédnout online na www.vimeo.com/ramus. Po samotné diskuzi v malém sále následoval benefiční koncert, za kterým se návštěvníci přesunuli do velkého sálu divadla. Vystoupení bylo pojato jako praktická ukázka jedné z možných podob fundraisingu.

Zdroj: RAMUS

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR