04
duben
2015
sdfg

Na MaRSu se podařilo vycvičit 116 tisíc korun pro osoby s roztroušenou sklerózou

Celý den a noc cvičili v prvním březnovém týdnu pacienti, zdravotníci a jejich přátelé v celkem 12 městech u nás i v zahraničí. Konal se totiž Maraton s roztroušenou sklerózou MaRS 2015. Do čtvrtého ročníku se zapojilo 876 osob a podařilo se vybrat celkem 116.848 Kč. Celý výtěžek půjde na podporu rehabilitace a nákup rehabilitačních pomůcek a vybavení pro pacienty.

„Značný ohlas nás potěšil. Jen do Průhonic si přišlo zacvičit 312 lidí, velkou účast hlásili i v Hradci Králové, Českých Budějovicích či Ostravě. Poděkování patří úplně všem, kteří kampaň jakkoliv podpořili,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu IMPULS Aurin Nedbalová. Primárním účelem maratonu bylo motivovat pacienty k aktivnímu přístupu k nemoci a upozornit na nezbytnost pravidelného pohybu při její léčbě. „Úplně spokojeni budeme až tehdy, když si zásadu pravidelného pohybu pacienti přenesou do svého každodenního života,“ dodává.

Maraton MaRS je celorepublikovou sportovní kampaní, při níž se lidé pod odborným dohledem střídají v kruhovém tréninku. Aktivity jsou postaveny tak, aby procvičily všechny funkce, které mají pacienti kvůli nemoci oslabené. Cvičení probíhají buď na bázi pilates, jógy a jiných relaxačně rehabilitačních technik, jinde tréninky doplňují hodiny zumby, aerobiku a spinningu. Do maratonu se zapojují také imobilní pacienti, a to buď cvičením z domova, nebo tréninkem přímo v tělocvičnách.

Organizaci maratonu MaRS zastřešuje Nadační fond IMPULS, který provozuje celostátní Registr pacientů s roztroušenou sklerózou – ReMuS. V Česku se s touto diagnózou potýká přibližně 17 tisíc lidí.

Zdroj: Nadační fond IMPULS

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR