04
duben
2015
sdfg

Parukářku v dubnu opět rozezní Apríles

V sobotu 25. dubna se žižkovská Parukářka stejně jako loni stane hostitelem Aprílesu – jednodenního multižánrového festivalu pořádaného studenty Arts Managementu z VŠE v Praze. Již 5. ročník festivalu, jedna z hlavních doprovodných akcí Majálesu, opět otevře sezónu městských open-air festivalů.

Letošní program se ponese na vlně undergroundu a alternativní hudby. Jako hlavní hvězda se představí kontroverzní Hentai Corporation a těšit se můžete také na kapely Už jsme doma, The Drain, Curlies a Nil. Brány festivalu s nabitým doprovodným programem se otevřou ve 14 hodin a hudba bude znít a zábava vířit až do pozdního večera.

Oproti loňskému ročníku, kdy byl festival stylizovaný do punkové subkultury, na návštěvníky čeká plno změn. „Letošní hlavní novinkou bude bezpochyby zpřístupnění bunkru Bezovka pod Parukářkou, ve kterém bude probíhat část programu,“ říká Kateřina Uhlíková, koordinátorka Aprílesu. Čtyři kilometry podzemních chodeb bunkru provrtávají vrch sv. Kříže a skrývají nouzový úkryt až pro 5 000 osob, což Bezovku řadí na druhé místo mezi pražskými úkryty. V bunkru budete moci zhlédnout například unikátní výstavu, která vás zanese do období studené války.

Celý projekt je neziskový a přístupný všem zdarma. Studentské občanské sdružení Arts Iniciativa se od začátku svého působení v Praze 3 snaží o navázání na místní specifickou kulturu Žižkova. Vytváří tak specifický lokální festival pro rezidenty i návštěvníky této neobyčejné pražské čtvrti.

Zdroj: Arts Iniciativa o. s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR