04
duben
2015
sdfg

UN Global Compact oficiálně také v České republice

Podpisem memoranda dne 2. dubna se Česká republika zařadila po bok zemí patřících do sítě Global Compact – největší platformy společenské odpovědnosti na světě. Národní síť Global Compact ČR vznikla tematicky při příležitosti prvního výročí přijetí strategického dokumentu Národní akční plán společenské odpovědnosti organizací v ČR. Slavnostního aktu se v sídle Ministerstva průmyslu a obchodu zúčastnil i zakladatel sítě Georg Kell.

Po oficiální dopolední části pokračoval program Mezinárodní konferencí společenské odpovědnosti s mottem: „Mysli globálně, jednej lokálně“. V prostoru pražského Impact Hubu, ve kterém se konference konala, se setkali představitelé evropských národních sítí z Francie, Německa, Turecka i Polska, Georg Kell a také čeští zástupci významných firem IKEA, T-Mobile či Rossmann.

UN Global Compact zastřešuje síť firem a organizací, které se rozhodly sjednotit své poslání i každodenní činnosti s deseti obecně přijímanými principy společenské odpovědnosti z oblasti lidských práv, pracovních podmínek, životního prostředí a korupce. V současné době pod záštitou OSN sdružuje téměř 13 000 organizací (z toho přes 8 000 firem) ze 165 zemí světa.

Základní principy platformy jsou šířeny do jednotlivých zemí právě národními sítěmi, které napomáhají k uchopení iniciativy lokálně, v odlišném národním, kulturním a jazykovém kontextu. Podporují firmy, které jsou zapojeny do UN GC, v implementaci jeho deseti základních principů a vytvářejí prostor pro zapojení dalších zainteresovaných stran a kolektivní akci v této oblasti.

Zdroj: Asociace společenské odpovědnosti

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR