04
duben
2015
sdfg

Vydejte se na workcamp do zahraničí podpořit dobrou věc

Od začátku března je českým dobrovolníkům opět otevřena nejširší nabídka dobrovolnických projektů v zahraničí. Sezóna 2-3 týdenních dobrovolnických výjezdů, tzv. workcampů, začíná – a je opravdu z čeho vybírat.

Workcampy jsou nejčastější formát mezinárodního dobrovolnictví, který mladí Češi volí. Ročně jich s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) do různých koutů světa vyjíždí kolem 700. Ve skupině o 5-20 dobrovolnících z různých zemí podporují neziskové projekty, které přispívají k životu a rozvoji lokálních komunit. Letní dobrovolnické projekty nejsou ale jen o pracovních výkonech. Neoddělitelnou složkou je také poznávání nových kultur a zvyklostí, získávání nových zkušeností a přátel, procvičování cizího jazyka.

Workcampy jsou nejčastěji zaměřené na manuální či environmentální činnosti, rekonstrukci památek nebo práci s lidmi. Většina účastníků jsou mladí lidé mezi 18 až 26 lety, ale existují i workcampy pro rodiny, mladistvé, pro starší dobrovolníky i pro osoby s handicapem.

Díky členství v mezinárodních dobrovolnických organizacích Alliance of European Voluntary Service Organisations a Servis Civil International má INEX-SDA z českých neziskových organizací nabídku workcampů nejbohatší. "V tuto chvíli lze vybírat z více než 1 600 workcampů v zahraničí a další budou přibývat," říká Eva Macková ze sdružení INEX-SDA. "Největší zájem bývá o dobrovolnictví v zemích západní Evropy – v Německu, Francii, Velké Británii nebo Španělsku. Vyjet ale lze i do zemí Asie, Afriky nebo Ameriky. V loňském roce jsme zpřístupnili projekty v 53 zemích světa a letos to bude hodně podobné."

Zdroj: INEX-SDA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR