04
duben
2015
sdfg

Program NGO Marketu? Je na co se těšit!

Registrace na letošní NGO Market, který se bude konat ve čtvrtek 23. dubna ve Foru Karlín, byla ukončena. Je již jasné, že velkolepé akce se opět zúčastní více než 200 vystavovatelů. Kromě výstavních stánků můžete od veletrhu očekávat i bohatý program.

Doprovodný program je již tradiční a významnou součástí NGO Maketu a skládá se z workshopů, seminářů nebo praktických ukázek činnosti vystavujících neziskovek. Tyto aktivity doplňují prezentaci vystavovatelů o nový rozměr s cílem pomoci návštěvníkům získat nové dovednosti, dozvědět se zajímavé informace nebo domluvit spolupráci při řešení některých společných problémů.

Veškerý doprovodný program je koncipován tak, aby byl přínosem pro všechny zúčastněné, ať už z řad vystavovatelů, nebo širší veřejnosti. Proto je vždy přístupný zdarma a bez předchozí registrace (s výjimkou seminářů s omezenou kapacitou). Část programu zůstává a oproti předchozím ročníkům se nemění – návštěvníci se opět mohou těšit na dobrovolnické centrum či oblíbenou celodenní soutěž. Navíc se ale objeví několik novinek. Malou ochutnávku Vám přinášíme již nyní:

Dobrovolnické centrum

Chcete získat zkušenosti a praxi v novém oboru? Jste neziskovka a sháníte dobrovolníky? Stejně jako v uplynulých letech, také v tomto roce najdete na NGO Marketu dobrovolnické centrum organizace Hestia. Poptejte zde potřebné pozice a dejte tak návštěvníkům veletrhu vědět, že potřebujete třeba právě je.

Kulatý stůl „Jak si vybrat správnou neziskovku?”

Debata, určená (nejen) představitelům firemních nadací a CSR oddělení. Diskutovat se bude o tom, podle jakých kritérií se rozhodnout při posuzování grantových žádostí nebo jak poznat, zda neziskovka skutečně dotáhne projekt do zdárného konce.

PROPOJME SE! – Mladí, kteří inspirují

Co mohou mladí udělat pro rozvoj své obce a jak se jim to daří? V panelové diskuzi se představí ti, kteří chtějí něco ve svém okolí změnit, mají odvahu jednat a zapojují se do projektů neziskových organizací. Jejich aktivity mohou inspirovat druhé.

Mezi panelisty budou přítomni zástupci těchto projektů:

Active Citizens (British Council a Člověk v tísni)

Ekoškola (Sdružení TEREZA)

Místo, kde žijeme (Nadace Via)

Škola pro udržitelný život (SEVER)

Workshop „Úspěšná prezentace neziskových organizací“

Prezentujete svoji neziskovou organizaci, komunikujete s veřejností, jednáte s dárci? Zajímá Vás, čím může neziskovka zabodovat u firem a jaké tipy k žádostem o spolupráci doporučí analytik Jobs.cz? Chcete vidět příklady dobré praxe a prodiskutovat na místě účinné strategie se zástupci úspěšných neziskovek? Přijďte sdílet zkušenosti na workshop pořádaný Nadací Neziskovky.cz. Na setkání s Vámi se těší lektoři a jejich zajímaví hosté.

Burzy filantropie na krajské úrovni

Burzy filantropie pořádá Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou. Jsou obdobou známého televizního pořadu „Den D“, své projekty zde však před zraky donátorů z řad veřejného i soukromého sektoru prezentují neziskové organizace. Projekty, které prokáží svou potřebnost a prospěšnost jsou poté od donátorů podpořeny finančně, materiálně nebo jinou formou pomoci. Přijďte se o tomto zajímavém formátu dozvědět víc!

Podrobnější informace o programu, včetně přesného času a místa konání jednotlivých programových bodů, se dozvíte na webu pořadatele Nadace Forum 2000 či na facebookové stránce akce.

Zdroj: Nadace Forum 2000

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR