05
květen
2015
sdfg

Šance pro děti a mládež: kompetenční přístup v neformálním vzdělávání

K2_logo
V projektu K2 – kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání, v klíčové aktivitě Metodická podpora uznávání neformálního vzdělávání, vznikla publikace s názvem „MetodiKa – Kompetence, Kvalita, Kvalifikace, (sebe)Koncepce pro neformální vzdělávání“. Metodika je určena především těm, kteří pracují s dětmi a mládeží v nestátních neziskových organizacích. Ti ji mohou využít ve své praxi a postupně tak měnit svůj přístup k dětem a mládeži se zřetelem na rozvoj jejich kompetencí.


Metodika zahrnuje čtyři vzdělávací moduly: 1. „Výstavba vzdělávacího programu na pozadí klíčových kompetencí“, 2. „(Sebe)evaluace – Vzdělávací modul a Osobní kompetenční portfolio“, 3. „Školitel“, 4. „Plán osobnostního rozvoje“.

Cílem publikace je poskytnout čtenářům náměty, jak s jednotlivými tématy pracovat a jak je začleňovat do běžných volnočasových aktivit. Jednotlivé části metodiky by neměly být neměnným návodem. Lze je realizovat samostatně, kombinovat či provazovat nebo použít jako ucelený vzdělávací program. Každý máme svůj vlastní recept na život a tak je to i ve vzdělávání. Záleží jen na vás, jaká vylepšení přidáte, která doporučení využijete, jak kreativně s předloženými aktivitami naložíte a jak dovolíte sami sobě se rozvinout. 

Elektronická verze publikace je dostupná na adrese www.ka2.cz/publikace, její tištěnou podobu lze objednat na e-mailové adrese havlickova.d@nidv.cz. Projekt realizují ministerstvo školství a Národní institut pro další vzdělávání.

Kontaktní osoba: Mgr. Daniela Havlíčková, garantka Metodické podpory uznávání neformálního vzdělávání projektu K2
ESF_MSMT 

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR