05
květen
2015
sdfg

Interaktivní ORBIS PICTUS PLAY čeká na nový vítr do plachet

Rozvoj imaginace, fantazie a tvořivosti. Hravost na všech úrovních – od interakce s jednotlivými exponáty, přes vytváření a hledání spojitostí a odkazů skrytých ve výstavě či workshopech až po internetový portál. Exponáty stvořené k tomu, aby se jich lidé dotýkali, dotvářeli je svou fantazií.

Úspěšný mezinárodní projekt putovních výstav a doprovodných akcí nyní hledá pokračovatele.

„Projekt ORBIS PICTUS PLAY jsme vždy rozvíjeli na základě Komenského myšlenek a jeho prostřednictvím jsme návštěvníkům nabídli množství nástrojů pro rozvoj jejich kreativity a tím i osobní svobody. Ačkoli naplňování této myšlenky stále považujeme za své poslání a uskutečnění každé výstavy nám přináší nesmírnou radost, cítíme, že uzrál čas předat pomyslnou štafetu a najít nástupce, který by se o projekt staral a dále jej rozvíjel,“ vysvětluje jeden z autorů projektu, Jiří Wald.

Na počátku spojili Jiří s manželkou Radanou své síly se zkušeným výtvarníkem Petrem Niklem a dalšími umělci z České republiky i ze zahraničí, kteří vytvořili jednotlivé interaktivní objekty. Společně, inspirováni Komenského Labyrintem světa a rájem srdce, uvedli v roce 2006 v Paříži první výstavu z projektu – Brána do světa tvořivé lidské fantazie. Ta od té doby procestovala velkou část světa, uvedena byla v kanadském Vancouveru a na řadě míst v Evropě i v ČR. Následovaly další úspěšné výstavy (Labyrint světla, Leporelohra, PLAY, Sensorium aj.), které dosud vidělo více než 2,6 milionu návštěvníků.

Kontaktní osoba: ředitelka projektu Lenka Váňová, lvanova@orbis-pictus.com

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR