05
květen
2015
sdfg

Projekt Návrat do zaměstnání po onkologické nemoci pomalu finišuje

Projekt byl určen lidem žijícím ve Středočeském kraji, jejichž nemoc ustoupila, pobírají invalidní důchod a mají potíže s nalezením zaměstnání. Cílem projektu bylo prostřednictvím pracovně-vzdělávacích aktivit pomoci lidem s onkologickou diagnózou, aby si našli zaměstnání podle svých představ a možností a s ohledem na omezení, která s sebou onemocnění nese. Cíl projektu byl naplněn nad očekávání, zaměstnání se podařilo nalézt 34 účastníkům z 59.

Občanské sdružení Amelie realizovalo záměr jako první svého druhu v České republice. V rámci projektu se uskutečnil veletrh pracovních příležitostí pro lidi po onkologické nemoci. „Za zvláště vydařenou považuji moderovanou diskusi, do které se velmi živě zapojili jak zaměstnavatelé, tak i uchazeči o práci,“ říká Denisa Niederlová, koordinátorka zaměstnávání.

Velký přínos spatřovali účastníci také ve vzdělávacích kurzech. Ty přispěly jednak k posílení sebevědomí a získání užitečných informací z pracovně-sociální oblasti, ale i k nastartování pravidelného denního režimu a v posílení vůle ráno vstát. Součástí projektu byly i pracovní praxe, díky kterým si klienti mohli ověřit a také upevnit své pracovní dovednosti. Kromě základního cíle se podařilo přispět i k odbourání předsudků na straně zaměstnavatelů o onkologicky nemocných.

Projekt je financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách občanského sdružení Amelie.

Zdroj: Amelie, o. s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR