05
květen
2015
sdfg

Křesadlo 2014 – když se práce spojí s odhodláním

Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Ocenění pro jedince, kteří symbolicky pomáhají vykřesat jiskry lidství – to je Křesadlo. Národní dobrovolnické centrum HESTIA 14. dubna opět upozornilo na důležitost dobrovolnické práce. Během slavnostního odpoledne rozdalo deset sošek křesadla těm, kteří se nezdráhají převzít zodpovědnost za druhé a mají odvahu čelit i nechápavým reakcím druhých.

O výběr desítky dobrovolníků se postarala odborná porota složená ze zástupců neziskových organizací, novinářů, zástupců státní správy a samosprávy a komerčních firem. Noví držitelé ceny se angažují v nejrůznějších oblastech, od asistence dětem či dospělým s handicapem, přes organizaci záslužných akcí až po iniciativy plynoucí z vlastní životní zkušenosti – příkladem jsou ženy po onkologické nemoci ze sdružení ALEN.

Letošní novinkou je udělení jednoho “dvojKřesadla“. Zuzana Hametová a Petra Marešová pobývaly jako dobrovolnice ve Sluneční škole v Karzgaku v indických Himálajích. Cenu jako tým proto převzaly společně.

Pořadatelská organizace již od svého vzniku věří, že dobrovolnictví je nástroj k vytvoření zdravé občanské společnosti a kultivaci vztahů mezi lidmi. Křesadlo, jako symbolické poděkování, uděluje již od roku 2001. „Cena Křesadlo zviditelňuje lidi, kteří jsou dobrovolníky zejména proto, že je naplňuje dobrý pocit, že někomu mohou pomáhat, že mohou zlepšit prostředí ekologické i sociální. Jsou to často aktivní a skromní lidé, kteří možná ani netuší, že naplňují frommovské BÝT oproti MÍT, “ dodává PhDr. Olga Sozanská, spoluzakladatelka HESTIA.

Zdroj: HESTIA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR