05
květen
2015
sdfg

Šíření a zlepšení ochrany informací v nevládních organizacích

Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) bude pomáhat dalším neziskovým organizacím v oblasti šíření a ochrany informací. Usilovat bude o rozvoj dvou hlavních témat. Na jedné straně půjde o zvýšení informovanosti o licenci Creative Commons při tvorbě a šíření informačních materiálů všeho druhu. Na druhou stranu se zaměří na zvyšování know-how o zabezpečení osobních údajů klientů či o pravidlech mlčenlivosti.

Rozvoj nových technologií přináší řadu možností, jak dostat informace k adresátům, ale také mnohá ohrožení důvěrnosti informací i celé komunikace. Licence Creative Commons nabízejí možnost, jak zdarma a přitom v souladu se zákonem využívat při své tvorbě cizí autorská díla. "Takto licencovaná díla nabízejí obrovský zásobník materiálů pro nevládní organizace. Licence jsou i cestou k jednoduššímu a efektivnějšímu šíření vlastních materiálů, ať už jde třeba o informační brožury, analýzy nebo třeba audiovizuální materiály. Je ale nutné znát pravidla jejich používání," uvádí výkonný ředitel IuRe Jan Vobořil.

V rámci projektu se bude IuRe věnovat i zvyšování know-how neziskových organizací v oblasti nakládání s osobními údaji klientů. Budou zpracovány a distribuovány informační materiály. Pro pracovníky neziskových organizací bude IuRe pořádat workshopy zaměřené na CC licence a ochranu soukromí. Ti budou moci zároveň využít i individuální konzultace s advokátem či IT expertem.

Zdroj: IuRe

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR