05
květen
2015
sdfg

Nejaktivnější středoškolák nalezen!

V březnu odstartovala organizace ProStředoškoláky.cz intenzivní pátrání po studentovi, který se vymyká dnešním zažitým představám o mládeži. V soutěži „Nejaktivnější student“ hledala takového jedince, který svůj volný čas nevěnuje pouze škole (a především svému chytrému mobilnímu telefonu, jak by dodali mnozí), ale má pestré zázemí v koníčcích, které ho naplňují, a objevuje dovednosti, které by pouhým školním vzděláním určitě nezískal. Nyní je pátrání úspěšně u konce.

Vyhlášení soutěže se konalo 20. dubna ve Francouzském institutu v Praze a moderátor Filip Ilbl napínal každého účastníka až do samého závěru. První místo v soutěži nakonec obsadila Klára Höllgeová, která vyhrála tablet HTC Nexus, na stříbrné pozici se umístila Anna Routová a cenu za třetí místo obdržel František Zeman. Žebříček ostatních umístění je k nalezení na stránkách projektu. Dále byla udělena Cena Francouzského institutu Matyášovi Fritscherovi, který získal poukaz na desetidenní pobyt ve Francii.

V rámci vyhlášení výsledků proběhl pro vítěze také workshop na téma „Je to opravdu ono?“ a poté následovalo setkání, kterého se mohli zúčastnit i ostatní účastníci soutěže. Mezi řečníky byli mladí lidé, kteří si své ambice začali plnit již v brzkém věku, a kteří se rozhodli udělit pár rad i těm nadějným studentům, kteří svou cestu za snem stále ještě hledají. Rozhovory s vítězi, které se poté uskutečnily, budou již brzy k dispozici na webu projektu.

Zdroj: ProStředoškoláky.cz

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR