05
květen
2015
sdfg

Vzdělávejte se i v létě!

Dovolená, pohoda, koupání, dobrodružství, sluneční paprsky, nová setkání, zábava, adrenalin… a co fundraising, grantové žádosti, právo, účetnictví či daně? Žádné strachy, léto vám nezkazíme! Dobře víme, že takovými tématy se zabýváte denně a své znalosti si doplňujete průběžně po celý rok. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám přes léto něco speciálního, co osvěží vaši mysl i během parných letních dnů. Malou ochutnávku si vám dovolujeme naservírovat již nyní v rozhovoru s naší koordinátorkou vzdělávání Terezou Černou. Co pro vás nachystala?
Letní vzdělávání 

Kterými tématy jste odlehčili letní nabídku vzdělávání?

Kurzy letošní letní nabídky jsou zasvěceny webovým nástrojům a aplikacím, které mohou výborně posloužit k moderní prezentaci a zviditelnění organizace a její činnosti. Tyto jsou doplněny o dva kurzy k využití MS Office. Jsem si jistá, že nikdy není na škodu zopakovat si například všechny užitečné funkce Excelu. Možná by vás ani nenapadlo, k čemu všemu je můžete využít. Další kurzy se týkají stavby webových stránek a jejich propagace na internetu. Naši letní nabídku pak uzavírá kurz prezentačních dovedností a komunikace s veřejností lektorky Milady Záborcové. Jeho součástí je i videotrénink – skvělá příležitost, jak si nanečisto vyzkoušet prezentaci organizace, získat zpětnou vazbu a v neposlední řadě i tolik potřebné sebevědomí.

V tématech jde tedy především o nové technologie a komunikaci organizace navenek. Proč zrovna tato témata?

Z rozhovorů s účastníky našich kurzů vím, že neziskovky chtějí držet krok s dobou a být trendy. Chtějí mít šmrncovní web, aktivně komunikovat se svými příznivci na Facebooku, zviditelnit své kampaně. Chtějí umět kreativně propagovat své aktivity a my je v této snaze chceme podpořit. Nabídku jsme zařadili do letních měsíců z prostého důvodu – kdy jindy se daří kreativitě lépe než za letního opojení?

Na jaké novinky se mohou zájemci těšit?

Nabídku tvoří z podstatné části úplně nové kurzy. Nováčkem v našem lektorském týmu je Pavel Drška s kurzem „Reklama na Facebooku“. Totéž platí o Tomášovi Kudrnovi, který vede školení o využití Excelu a také vás naučí vytvářet opravdu poutavé prezentace v PowerPointu. Dvě nová témata bude školit i stálice našeho lektorského týmu Kateřina Švidrnochová. Jeden workshop bude věnován webovým aplikacím pro management organizace, které mohou usnadnit práci na sdílených projektech nebo při plánování, ve druhém představí nástroje, se kterými si organizace bude schopna připravit vlastní kreativní propagační materiály nebo pozvánky na akce.

Který kurz by si pracovníci neziskových organizací určitě neměli nechat ujít?

Ráda bych upozornila na kurzy, které vede Petr Bechyně. Téma „Vybudujte úspěšný web!“ se zabývá jednotlivými fázemi webového projektu, shrnuje, co všechno je třeba si uvědomit před tím, než se do přípravy nového webu pustíme, ale řeší i následný provoz a správu stránek. Druhý seminář „Ovládněte Google Analytics!“ vám umožní lépe poznat návštěvníky vašeho webu a eliminovat tak slabá místa vašich webových stránek. Sama jsem také absolvovala kurz o využití MailChimpu lektora Romana Lelka a mohu jej vřele doporučit všem, kteří mají v organizaci na starost rozesílání hromadných e-mailů.

Kompletní letní nabídku vzdělávání s rozpisem jednotlivých témat a dalšími informacemi naleznete na našich webových stránkách.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR