05
květen
2015
sdfg

Podíl likvidačního zůstatku sdružení

Klientovi přišlo Oznámení o ukončení činnosti mysliveckého sdružení (dále jen „MS“), s tímto sdělením: "Na základě usnesení z čl. schůze MS ze dne 30. 11. 2014 o ukončení činnosti našeho MS Vám byl odeslán na účet podíl likvidačního zůstatku z účtu MS ve výši 31 000 Kč. Vyplacenou částku je nutno zdanit podáním – Přiznání k dani z příjmů fyzických osob do 3 měsíců od obdržení zaslané částky." Musí klient tuto částku zdanit v § 10 a udělat daňové přiznání?

 

Odpověď:

 

Ano, v tomto případě jde skutečně o příjem v souladu s § 10 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů. Příjem by měl být zdaněn v rámci běžného zdaňovacího období, tedy v rámci kalendářního roku. Klient si bude muset za příslušný rok podat přiznání sám a tam tuto částku uvést. Výdaje k takovému příjmu nejsou žádné, daň z této transakce tedy bude činit 15 % z přijaté částky. Celková daňová povinnost samozřejmě bude záležet na ostatních příjmech. Přiznání je třeba podat do 3 měsíců od skončení zdaňovacího období, tedy od posledního dne kalendářního roku.

Ing. Miroslava Nebuželská, spolupracovnice Wolters Kluwer, a. s.
Wolters_Kluwer 

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR