06
červen
2015
sdfg

Zázraky přírody a Liga proti rakovině: v novém projektu se neziskovky zapojují přímo do pořadů ČT

Česká televize v letošním roce přichází s novým konceptem podpory charitativních a osvětových projektů. Neziskové organizace se mohou nyní nově zapojit přímo do zavedených formátů České televize. Jako první se divákům v sobotu 2. května představil pořad Zázraky přírody - jubilejní padesátý díl byl věnován aktivitám Ligy proti rakovině. Pořadů „k adopci“ bude přibývat.

„Spojit se se Zázraky přírody a být tak součástí tohoto oblíbeného pořadu je pro nás velkým přínosem, neboť jsme mohli oslovit i diváky, kteří Ligu proti rakovině neznají. A to právě před začátkem naší tradiční veřejné sbírky Český den proti rakovině, která se letos konala ve středu 13. května. Navíc jsou Zázraky přírody edukativním formátem a osvěta je podstatou i naší činnosti, proto má toto propojení o to větší smysl,“ říká ředitelka Ligy proti rakovině Iva Kurcová.

Výjimečný díl Zázraků přírody sledovalo 621 tisíc diváků. Po celou dobu pořadu bylo na obrazovce navíc uvedeno telefonní číslo pro zasílání dárcovských SMS ve prospěch veřejné sbírky této organizace. Díky tomu se během vysílání podařilo vybrat přes půl milionu korun. Česká televize chystá zapojení dalších pořadů, jako je Všechnopárty, StarDance či Hodina pravdy, v rámci které se na podzim představí tým lokální neziskové organizace JAHODA, poskytující sociální služby dětem, mladým lidem a rodinám.

Kontaktní osoba: Monika Tomíčková, monika.tomickova@ceskatelevize.cz

Zdroj: Česká televize

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR