06
červen
2015
sdfg

Historické centrum metropole rozproudí Pražské Quadriennale

Nejvýznamnější mezinárodní přehlídka z oblasti divadla a scénografie na světě s tradicí trvající již od roku 1967 se opět po čtyřech letech vrací do Prahy. Třináctý ročník Pražského Quadriennale (PQ) se ponese v duchu živé výstavy, která během 11 dní nabídne desetitisícům návštěvníků prezentaci děl i umělců z rekordního počtu 78 zemí světa.

Velkolepá akce se bude odehrávat jak uvnitř významných staveb a památek hlavního města, tak ve veřejném prostoru. Hlavní programovou částí je Sekce zemí a regionů, která návštěvníkům nabídne ohromující labyrint scénografických výstav 68 zemí světa, s vlastními živými akcemi. Sám divák se mnohdy stane součástí interaktivních expozic. Letošním tématem přehlídky je „SdílenýProstor: Hudba Počasí Politika“. V průběhu proto bude možné narazit i na mrak, bouřku či vítr, slyšet i vidět hudbu nejrůznějších forem a zamyslet se nad odkazy umělců k politickému dění současnosti. 

PQ dále široké veřejnosti nabídne výstavy škol, divadelní představení i pouliční performance a program pro odborníky v podobě workshopů, přednášek a diskusí s nejvýznamnějšími osobnostmi současného divadla a scénografie či filmu jako jsou Robert Lepage, Robert Wilson nebo Julie Taymor. Speciální program je připraven i pro ty nejmladší. Slavnostní zahájení 13. ročníku Pražského Quadriennale, které pořádá Ministerstvo kultury ČR a Institut umění – Divadelní ústav, se uskuteční ve středu 17. června od 18 hodin na Staroměstském náměstí.

Zdroj: Pražské Quadriennale 2015

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR