06
červen
2015
sdfg

Oceňte filantropa, který mění vaše okolí

Nadace Via otevřela nominace 18. ročníku Ceny VIA BONA, která oceňuje české filantropy za jejich dobročinné úsilí v Česku. Jde o prestižní ocenění jednotlivců i firem, které každoročně vyzdvihuje promyšlené a následováníhodné příklady dárcovství a ukazuje nové filantropické trendy. Sehrává tak roli jakéhosi majáku, který inspiruje a ukazuje cestu všem současným i potenciálním dárcům. Nominovat na cenu může kdokoliv – firmy, neziskové organizace, školy i jednotlivci. Nominace budou otevřeny až do 12. června 2015.

Cena VIA BONA byla poprvé udělena v květnu roku 1998 za účasti osobností veřejného a kulturního života, aby pomohla obnovit zpřetrhanou tradici dobročinnosti v České republice. „Tenkrát se vám mohlo docela dobře stát, že jste mluvili o filantropii, a lidé se domnívali, že jim vyprávíte něco o filatelii. Ale berme to tak, že filantropie je 'známkou' vyspělosti každého společenství, a proto jsme nesmírně rádi, že jsme v Čechách za oněch patnáct let ušli obrovský kus cesty a filantropie se dnes už opět stává běžnou součástí života mnoha lidí,“ vysvětluje ředitel Nadace VIA, Jiří Bárta.

Letošní ročník představí dvě novinky. Cena za dar ze závěti si klade za cíl uvést toto téma do širšího povědomí. Poprvé se také bude moci do hlasování zapojit veřejnost, a to od začátku září 2015 prostřednictvím webových stránek www.cenaviabona.cz. Vyhlášení vítězů proběhne během slavnostního ceremoniálu 6. října v Praze.

Zdroj: Nadace VIA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR