06
červen
2015
sdfg

Aplikace Včelka.cz sbírá prestižní ceny v ČR i zahraničí

Tvůrci populární aplikace pro výuku rychlého čtení „Rozečti se“ přicházejí s novým projektem. Jedná se o učební nástroj nové generace pro žáky, rodiče, učitele nebo profesionály, kteří pomocí této aplikace mohou rozvíjet schopnost čtení u dětí, které mají se čtením problémy nebo se teprve číst učí. Projekt s názvem Včelka, podpořený Nadací Vodafone, sbírá prestižní ocenění v ČR i v zahraničí.

Unikátnost aplikace spočívá ve schopnosti správně diagnostikovat slabá místa v procesu čtení daného dítěte. Na základě toho navrhne seznam cvičení dítěti „na míru“ a následně sama přizpůsobuje obtížnost učení na základě sledovaného pokroku. Včelka.cz (anglicky Levebee) je úspěšným absolventem akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone a už od vzniku jejího prvního prototypu sbírá úspěchy. S anglickou verzí aplikace se autorům podařilo jako první české firmě dostat do finále soutěže TechCrunch Disrupt Startup v Londýně.

"Účast ve finále TechCrunch nám pomohla nejen získat publicitu, ale také otevřít mnoho dveří. Nyní nám stačí v e-mailech poslat link na TechCrunch článek s videozáznamem naší prezentace a málokdy se stane, že by si s námi partneři o spolupráci alespoň nepromluvili. Máme také přislíbenou mediální podporu TechCrunche, jakmile budeme spouštět plnou verzi v anglickém jazyce," popisuje přínosy tohoto úspěchu jeden z tvůrců, Michal Zwinger. Včelka bodovala i v českém prostředí – získala cenu „Česká inovace 2014“ za sociální prospěšnost a ve stejném týdnu zvítězila na 22. MashUpu v Impact HUB Praha.

Zdroj: Včelka.cz

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR