06
červen
2015
sdfg

Znáte srdcaře roku?

Nejlepší projekty podpořené v uplynulém období těžařskou nadací i osobnosti neziskových organizací ocenila v sobotu 23. května Nadace OKD. Od svého vzniku v roce 2008 podpořila přes 1 900 projektů celkovou částkou přesahující 290 milionů korun. Již pošesté byli vyhlášeni vítězové v šesti kategoriích, cenu si stejně jako v minulých letech odnesl také Srdcař roku. Osobností neziskové sféry byla zvolena zakladatelka občanského sdružení Onko-Amazonky, Ludmila Váchová.

V kategorii Sídliště žije! zvítězil projekt „Vesele uprostřed sídliště“ Domu dětí a mládeže z Orlové. Do přípravy i samotných prací se aktivně zapojilo více než 50 dobrovolníků z řad obyvatel sídliště, kteří společně vybudovali například beachvolejbalové hřiště či griloviště s pergolou. Nadšenci z Českého svazu včelařů z Frýdku-Místku si odnesli cenu v kategorii Pro budoucnost. Vybudovali mimo jiné naučnou dílnu, aby ukázali, jak se pracuje s včelím voskem. Zároveň v Chlebovicích upravili a zrekonstruovali prostory a exponáty ve včelím muzeu i skanzenu.

Vítězem kategorie Pro zdraví se stal spolek TRIANON a jeho projekt Trianon jede!, který řeší kvalitu pracovních podmínek zaměstnanců chráněných pracovních míst v projektu Separace pro recyklaci. Zaměstnanci, mezi nimiž je také řada bývalých horníků, separují vzácné kovy také z vyřazeného elektroodpadu z provozů OKD. Uznání Srdcaře roku, určené zaměstnancům OKD, kteří pomáhají v neziskových organizacích, si odnesl Roman Štolfa. Působí jako instruktor v rámci vodáckých závodů Meander orient express občanského sdružení Poseidon.

Zdroj: Nadace OKD

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR