06
červen
2015
sdfg

Přijďte si dát vývar!

Komunitní spolupráce, chutná večeře, místo pro setkání, kulturní prostředí, demokratický experiment v mikro-financování, mix tvůrčích komunit, fórum pro otevřenou diskuzi, příležitost pro podporu kreativních lidí v Praze. To vše zamíchali pořadatelé do vydatného Pražského vývaru. Podávat se bude již pošesté na nádvoří Novoměstské radnice v Café Neustadt v Praze, a to 16. června od 19 hodin.

Pražský vývar je crowdfunding naživo - kolektivním financováním malými částkami mohou zúčastnění podpořit neziskové nápady, které se během čtyřminutové prezentace představí. Akce spojuje dohromady jídlo, párty, dobré nápady a peníze na ně. Za 100 Kč vstupného máte možnost dát si skvělou polévku s pečivem a hlasovat pro nejlepší ze 4 projektů. Kdo získá nejvíce hlasů, dostane kastrol s celou částkou, která se v místě vybere. Na adrese prazskyvyvar@gmail.com se může přihlásit každý, kdo má v hlavě nápad, jak zlepšit a zpříjemnit život ostatním, jen mu chybí peníze do začátku. A v případě, že máte bistro, restauraci, polévkárnu, nebo zkrátka jen rádi vaříte, můžete akci podpořit uvařením polévky. 

Pražský vývar je inspirován americkou akcí Detroit Soup, která vznikla v únoru 2010. Tvůrci tím zrealizovali nápad výzkumné skupiny InCUBATE, která se věnuje hledání nových přístupů k provozování a financování kulturních projektů. Počátky měly podobu skromných setkání několika lidí za účelem debatování u dobrého jídla. Dnes už se každé Detroit Soup účastní v průměru 200 lidí.

Zdroj: Pražský vývar

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR