06
červen
2015
sdfg

Neziskovka roku: vykročte směrem k profesionalitě

Nadace rozvoje občanské společnosti již potřetí udělí ocenění, které umožňuje přihlášeným vyhodnotit řízení své činnosti a získat inspiraci ke zlepšení. Titul Neziskovka roku 2015 získají nejlépe vedené organizace ve třech kategoriích podle velikosti, připravena je také Cena veřejnosti. Přihlásit a nominovat své oblíbené neziskové organizace z regionu můžete do 30. června. 

vitezove-neziskovkaroku 

Vítězné organizace loňského ročníku soutěže: LATA, PFERDA, Charita Ostrava a HELPPES. Foto: NROS


Soutěžícím účast přináší mimo jiné možnost zhodnotit svou činnost jedinečnou metodikou „Zdravé organizační řízení ©“, kterou vytvořila Nadace rozvoje občanské společnosti ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy v Praze. „Vyhrát je důležité, ale NROS tímto projektem nabízí i něco víc. Každá nezisková organizace, která se do projektu zapojí, zjistí v průběhu registrace do projektu a v průběhu hodnocení, kde má své silné a slabé stránky, a také jak je může využít k vlastní motivaci pro další rozvoj,“ říká Hana Šilhánová, ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti. Její slova potvrzuje Markéta Ježková, ředitelka občanského sdružení Lata, vítězné organizace loňského ročníku v kategorii malých neziskovek. „I když nevyhrajete, účast v ocenění vás donutí podívat se na nastavení procesů v organizaci, dostanete zpětnou vazbu od odborníků a možnost, pokud je třeba, změnit něco k lepšímu.“

Cílem ocenění je podpořit snahu profesionálů z neziskového sektoru a povzbudit je k dalšímu vzdělávání i skrze zajímavý přihlašovací a hodnotící proces. Ten zahrnuje vyplnění sebehodnotícího formuláře a hodnocení úspěšných organizací v místě jejich působení. Všechny přihlášené neziskovky se navíc dostávají do slosování o vzdělávací kurzy pořádané Nadací rozvoje občanské společnosti. Postupná profesionalizace českého neziskového sektoru je známkou rozvoje celé české společnosti, každý proto může podpořit neziskovky v rozletu a nominovat svoji oblíbenou organizaci ze všech koutů České republiky. Nominace a přihlašování neziskových organizací je otevřeno na webových stránkách www.neziskovkaroku.cz.

 

Na podzim se rozhodne

 

Neziskovkami roku 2015 budou na začátku listopadu zvoleny nejlépe vedené organizace v kategoriích malé, středně velké a velké neziskové organizace. Během října bude rovněž probíhat hlasování o Ceně veřejnosti, udělované za podpory Nadace Karla Janečka.  Vybírat se bude z 15 semifinalistů. „Zisk Ceny veřejnosti má velmi pozitivní dopad zejména na nás, protože víme, že se můžeme všem dárcům podívat zpříma do očí,“ říká Zuzana Daušová, ředitelka organizace Helppes. Centrum výcviku psů pro postižené Helppes získalo Cenu veřejnosti v prvním i druhém ročníku Neziskovky roku.

Projekt Neziskovka roku zároveň veřejnosti představuje nový pohled na kvalitu práce neziskových organizací. „Ocenění Neziskovka roku je pro nás výzvou do budoucnosti, zároveň pociťujeme určité mediální zviditelnění nejen mezi ostatními neziskovkami, ale i v celé společnosti,“ reflektuje vítězství v minulém ročníku v kategorii středních neziskovek Jana Křížová, ředitelka občanského sdružení Pferda pro všestranný rozvoj osob s mentálním postižením.

Hlavními partnery ocenění Neziskovka roku 2015 jsou Nadace Karla Janečka a Skupina ČEZ, partnerem KPMG Česká republika, mediálním partnerem Nadace Neziskovky.cz.

Zdroj: NROS – Nadace rozvoje občanské společnosti

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR