07
léto
2015
sdfg

Také si SouSedíte?

Jarní kolo Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny opět ukázalo, že sousedské vztahy nejsou lidem v krajích lhostejné. Do grantového programu s podtitulem „souSedíme si“, který byl vyhlášen na začátku tohoto roku, se přihlásilo 120 neziskových a příspěvkových organizací a obcí. 19 z nich bylo úspěšných a získalo finanční podporu pro svůj projekt. V rámci této grantové výzvy tak Poštovní spořitelna prostřednictvím Nadace VIA rozdělila 1 363 520 korun.

„Mezi nejaktivnější regiony z pohledu přihlášených projektů patřily Jihomoravský a Středočeský kraj: z každého z nich přišlo sedmnáct žádostí. Následovaly Praha a Moravskoslezský kraj s jedenácti žádostmi,“ říká Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny. Nejvíce podpořených projektů tentokrát získal již zmíněný Středočeský kraj – uspělo zde šest žádostí, které si rozdělí granty v celkové výši 365 220 Kč. Třemi úspěšnými projekty se mohou pochlubit také Moravskoslezský a Jihočeský kraj.

Dobré sousedské vztahy jsou dle Nadace VIA základem pro zdravé místní komunity. Cílem programu „souSedíme si“ je proto rozvíjení činorodých a soběstačných sousedských komunit, do jejichž života se může zapojit každý, kdo má chuť a zájem. Jednou ze základních podmínek pro přihlášení projektu do programu byla aktivní účast občanů na přípravách a realizaci projektu – jedině tak může být projekt prospěšný jim všem.

Zdroj: Poštovní spořitelna

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR