07
léto
2015
sdfg

Sprejování před Tichou kavárnou povoleno

Malí sprejeři si mohli ve středu 24. června před Tichou kavárnou na sídlišti v Ládví legálně a pod dohledem dospělých dosyta vyzkoušet techniku graffiti a veřejně prezentovat své umělecké vlohy. Plochu ke sprejování tady dočasně vytvořila obecně prospěšná společnost Tichý svět – stačila k ní jednoduchá kovová konstrukce obalená několika vrstvami igelitu.

Když se po několika hodinách plocha zcela zaplnila obrázky a nikde nezbylo volné místo, stačilo konstrukci „přebalit“ a pouliční umění mohlo pokračovat. Komu pro street art chyběly vlastní nápady, použil předem připravené šablony. Výběr šablon i sprejů byl veliký, nechyběly ani gumové rukavice k ochraně před barvami. Nádherné syté barvy, do nichž se opíralo odpolední slunce, rozzářily prostranství před Tichou kavárnou a lákaly kolemjdoucí, aby si street art také vyzkoušeli. Netradiční výtvarná technika inspirovala i mnohé dospělé, a tak se za hudebního doprovodu vyřádili malí i velcí sprejeři.

Stánek před kavárnou sloužil nejen jako útočiště dýdžejů, kteří pod plachtou roztáčeli svoje desky, ale nabízel také sprejerům zdarma občerstvení. Sladké i slané dobroty pro děti připravili neslyšící zaměstnanci Tiché pekárny, která je součástí provozovny. Tichá kavárna je první pražskou kavárnou s neslyšící obsluhou, která prostřednictvím kulturních a společenských akcí přináší veřejnosti možnost nahlédnout do světa neslyšících. Workshop legálního street artu uspořádal Tichý svět za podpory Nadace O2.

Autorka: Lucie Křesťanová, Tichý svět

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR