07
léto
2015
sdfg

Snídaně na téma crowdfunding

Místo pečiva a čerstvých novin k ranní kávě můžete posnídat i jinak – třeba porci crowdfundingu a debatu o tom, jak pracovat s komunitou přispěvatelů. Nadace rozvoje občanské společnosti za finanční podpory a záštity městské části Praha 5 pořádá již druhým rokem velmi úspěšný cyklus pracovních snídaní pro neziskové organizace. V loňském roce proběhlo pět těchto setkání a společně během nich posnídalo více než 120 zástupců neziskových organizací.

Cílem snídaní je aktivní podpora vzájemných kontaktů mezi organizacemi a prezentace atraktivních témat, která jsou pro jejich zástupce opravdovým přínosem. Ústředním tématem pracovních snídaní pro rok 2015 je Budování komunity, a to v různých podobách. Hostem setkání 17. června byla Jana Ecksteinová, koordinátorka projektů na crowdfundingovém portálu Hithit, která představila koncept crowdfundingu, tedy způsobu financování různých aktivit pomocí menších částek od více přispěvatelů.

Jana Ecksteinová uvedla přínosy crowdfundingu pro neziskové organizace, a to konkrétně využití potenciálu individuálních dárců. Představila, jaké neziskové projekty mají šanci na úspěch, a které nástroje jsou pro ně vhodné. S účastníky se podělila také o tipy, jak přistupovat k prezentaci projektů a jak nastavit kampaň tak, aby byla úspěšná a dárce zaujala. Na závěr setkání proběhla živá diskuze nad vlastními nápady, projekty a možnými odměnami, které přispěvatelé za zaslanou částku mohou získat.

Zdroj: NROS

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR