07
léto
2015
sdfg

Oranžové kolo Nadace ČEZ pomáhalo i na Vysočina Festu

Rekordních 28 000 návštěvníků se zúčastnilo třetího ročníku multižánrového festivalu Vysočina Fest. Tento rok festival návštěvníkům nabídl nejen širší spektrum hudební zábavy, ale i rozsáhlý doprovodný program. V jeho rámci proběhla i akce Oranžové kolo Nadace ČEZ, která byla zaměřena na pomoc dětským pacientům s onkologickým onemocněním. Návštěvníci festivalu pro ně na speciálně upraveném kole Nadace ČEZ „vyšlapali“ 102 043 korun.

Výtěžek ze sobotního šlapání putoval na konto projektu Můj nový život spolku Haima CZ, který na bázi dobrovolnosti sdružuje všechny občany s aktivním zájmem o pomoc dětem s onemocněním krvetvorby a dětem s onkologickým onemocněním, léčeným na Klinice dětské hematologie a onkologie FN Motol.

Pod patronací projektu Můj nový život nabídl sobotní festivalový den spoustu zábavy zhruba osmdesáti současným i bývalým dětským onkologickým pacientům a jejich rodinám. Ti se osobně potkali například s Jaroslavem Uhlířem, Michalem Hrůzou i hudebníky ze slovenské skupiny No Name. Zapojili se také do dětských dílen, které byly součástí doprovodného programu festivalu, a prohlédli si i jihlavskou ZOO. Vrcholem sobotního programu byla večerní výzva s názvem „Zapískej pro život“, při které tisíce návštěvníků festivalu zapískaly na oranžové píšťalky rozdávané v průběhu dne, aby tak vyjádřily podporu všem statečným nemocným dětem.

Zdroj: Nadace ČEZ

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR