08
září
2015
sdfg

Do hlasování o ceny VIA BONA se nově zapojí veřejnost

Nadace Via vyhlásí 6. října již 18. ročník Ceny VIA BONA, kterou uděluje filantropům za dobročinné úsilí v České republice. Na způsobu dobročinnosti nezáleží – oceněni mohou být všichni, kteří se snaží svým časem, znalostmi, energií či penězi být prospěšní svému okolí. Zároveň nadace spouští mediální kampaň nazvanou „Umíme to už od dětství“, která si klade za cíl šířit povědomí o filantropii mezi širší veřejnost a medializací příběhů českých filantropů chce inspirovat k dobročinnosti také další obyvatele Česka

Cena poukazuje na to, že rozvoj soukromého firemního a individuálního dárcovství je cestou, jak společně nacházet řešení společenských problémů. Silná, vitální a tvořivá je taková společnost, která dokáže utkat síť soukromých vazeb mezi neziskovými organizacemi a podnikatelským sektorem a zvyšovat díky nim svou kvalitu života. „Jedná se o příležitost upozornit na příklady hodné následování a ukázat, že se kolem nás dějí také dobré věci,“ dodává Martina Vošahlíková, manažerka Programu rozvoje filantropie Nadace Via.

Ke stávajícím kategoriím letos přibudou dvě novinky. Cena za Dar ze závěti si klade za cíl uvést toto zajímavé téma do širšího povědomí. V rámci nové kategorie budou oceněny dary ze závěti ať již in memoriam nebo v rámci příslibu, které mají potenciál či už dokázaly způsobit významné změny ve svém okolí. Poprvé v tomto roce bude navíc možné účastnit se hlasování na internetu v rámci kategorie Hlasuj pro svého filantropa. Veřejnost bude moci hlasovat na speciálních stránkách kampaně www.umimetouzoddetstvi.cz.

Zdroj: Nadace VIA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR