08
září
2015
sdfg

Křišťálový kamínek na Evropských dnech handicapu

Letošní, v pořadí už desáté udílení těchto prestižních cen, se uskuteční 7. října během slavnostního večera v divadelním sále Domu kultury města Ostravy. Křišťálový kamínek – ocenění za mimořádné aktivity a výsledky lidí s handicapem a také těch, kteří svůj čas věnují v jejich prospěch, bude opět udělováno Asociací TRIGON v rámci Evropských dnů handicapu 2015. Na tuto mezinárodní akci s již třiadvacetiletou historií se v týdnu od 5. do 8. října do ostravské metropole sjedou lékaři, pedagogové, sociální pracovníci a další specialisté.

Unikátní mezinárodní setkání reflektuje aktuální situaci v oblasti sociální péče, zdravotnictví a vzdělávání dětí, mládeže a dospělých s handicapem. V rámci Evropských dnů handicapu bude připraven různorodý program, největší pozornost odborné veřejnosti se ale jako každý rok upíná ke konferenci. Na ní bude letos představena problematika psychického zdraví dětí. O přístupech a legislativě budou k tomuto tématu přednášet experti z Francie, Itálie, Lotyšska i tuzemských organizací a zařízení.

Poprvé bude představen také jarmark – prodejní výstava českých nevládních organizací, která zahájí široký program pro celou veřejnost. Ke zhlédnutí bude výstava výtvarných prací dětí a mládeže s psychickým onemocněním, budete se také moci zúčastnit populárního Evropského poháru pro fotbalisty s handicapem či vědomostní soutěže Co víš o EU.

Zdroj: Asociace TRIGON


 

K oceněným z minulých let se řadí například i Heřman Volf – vozíčkář vyznamenaný Křišťálovým kamínkem za mimořádné sportovní úspěchy. Rozhovor s ním najdete také v tomto čísle zpravodaje.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR