08
září
2015
sdfg

Nový Crazy Film Fest v Řevnicích seznámí s duševními onemocněními

9.–11. října bude u nás představen pilotní ročník netradičního Crazy Film Festu. Termín přitom není zvolen náhodu. Desátý říjen je Světovým dnem duševního zdraví – hlavní ambicí festivalu je pak přispět k destigmatizaci osob s duševními poruchami a onemocněním. Festival chce nejen šířit tolik potřebnou osvětu, ale také návštěvníkům poskytnout zajímavý a bohatý kulturní prožitek.

Hlavním bodem festivalového programu bude devět filmových projekcí rozličných žánrů, věnujících se různým duševním poruchám a onemocněním. Jednotlivé projekce budou doprovázeny přednáškami a besedami předních odborníků z oboru psychiatrické a psychologické péče. Vedle přednášek a filmů bude pro návštěvníky připraven i doprovodný program v podobě divadelních představení, koncertů a výstav. Těšit se můžete například na koncert skupiny United Heads či vystoupení Bohnické divadelní společnosti. O výtvarnou část programu se postarají žáci místní základní umělecké školy.

Crazy Film Fest pořádá BONA, o.p.s., která pomáhá lidem s duševním onemocněním, ve spolupráci s Kinem Řevnice a občanským sdružením Náruč. Na přípravě a realizaci dalších doprovodných akcí se budou podílet další neziskové organizace i jiné subjekty z Řevnic. Společnými silami budou usilovat o třídenní oživení celého města a položení základních kamenů pro dlouholetou tradici tematického festivalu. Stejně zaměřené akce mají už ve světě mnohaletou tradici.

Zdroj: Crazy Film Fest

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR