08
září
2015
sdfg

Dobrovolnictví tématem číslo jedna na AndělFestu

Plzeň 2015 ve spolupráci s místními partnery připravuje již druhý ročník unikátního festivalu dobrovolnických aktivit ANDĚL FEST. Uskuteční se od 18. do 26. září a jeho cílem je zviditelnit dobrovolnictví, podpořit místní neziskové organizace a pečovat o veřejný prostor. Významnou součástí akce bude mimo jiné mezinárodní konference Dobrovolnictví v kultuře a rozdány budou ceny Křesadlo roku pro nejaktivnější dobrovolníky z plzeňského kraje.

„Během přípravných let i v roce letošním se do projektu v součtu zapojilo již téměř 500 lidí, kteří se stali dobrovolníky na pár dní nebo měsíců, ale někteří i na několik let. Během lednového slavnostního zahájení se jich zapojilo kolem 200 a jen za první polovinu roku 2015 je na dobrovolnickém kontě více než 3 000 darovaných hodin!,“ raduje se z aktivních dobrovolníků Eva Kraftová, koordinátorka Klubu strážných andělů Plzně 2015. Jejich hlavním úkolem je výpomoc s přípravou a realizací akcí programu Plzeň 2015.

Vloni pod heslem „Město vytváříme společně!“ vyrobili dobrovolníci například 6 nových nájezdových plošin pro vozíčkáře, natřeli v parku lavičky a zahradní altán, vyrobili nábytek, skluzavku a houpačky na plovárnu nebo obnovili památník obětem holocaustu. V rámci letošního festivalu proběhne také dobročinná dražba obrazů výstavy Tvář Plzně. Na závěr akce bude představen trh neziskových organizací, na kterém budou mít jednotlivé organizace prostor pro propagaci a oslovení nových dobrovolníků.

Zdroj: AndělFest

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR