08
září
2015
sdfg

Nový spot oslovuje „sváteční“ dárce

Třiadvacet významných českých neziskových organizací zveřejnilo pod hlavičkou koalice Za snadné dárcovství a projektu Darujpravidelne.cz nový spot na podporu pravidelného dárcovství. Cílem kampaně je upozornit na výhody pravidelného dárcovství, které má opravdu daleko k náhodnému daru cizí osobě na ulici a nelze ho ani zaměňovat s jednorázovými dary svátečních dárců, kteří darují často pod vlivem krizových situací.

„Češi již mnohokrát prokázali, že jsou štědrý národ, který umí podpořit dobročinné projekty. Většinou tak ale činí jednorázově, v případě medializace nějakého akutního problému. Na tyto dárce se ve spotu zaměřujeme – chceme je inspirovat, aby lépe poznali obdarovanou organizaci, a je-li jim sympatická, podpořili ji pravidelným darem, který jí pomůže násobně více,“ řekl Jan Gregor, předseda koalice Za snadné dárcovství. Podle koalice jsou výhody individuálního dárcovství pro dárce zřejmé – jeho volba je absolutně svobodná, buduje si transparentní vztah k organizaci, dostává od ní zpětnou vazbu a ví, jak je jeho dar využíván.

Koalice Za snadné dárcovství sdružuje více než dvacet neziskových organizací, které společně pracují na rozvoji individuálního dárcovství v České republice. Prioritou koalice je rozvoj tzv. vztahového dárcovství, které se zakládá na vzájemném poznávání dárce a obdarovaného. V této oblasti společně zastupuje zájmy členských organizací a snaží se překonávat překážky, které proces dárcovství komplikují. Celý spot můžete zhlédnout zde.

Zdroj: Člověk v tísni, o. p. s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR