08
září
2015
sdfg

Začíná hra Sametky – v den výročí okupace naší země

21. srpna, tedy v den 47. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR, odstartovala hra Sametky, která má nenásilnou formou zprostředkovat autentické – a často i málo známé – příběhy lidí prožité v éře okupace a nesvobody v období mezi srpnem 1968 a listopadem 1989. S podtitulkem „Od srpna k listopadu“ ji už podruhé organizuje Česká rada dětí a mládeže (ČRDM), a využívá v ní přitom prvky dnes tolik oblíbeného geocachingu. Hra potrvá symbolicky do 17. listopadu.

Věříme, že vyprávění známých i neznámých lidí, neobyčejných a i na první pohled obyčejných příběhů, pomůže hlavně mladým lidem přiblížit atmosféru té doby – odtažité, vzdálené doby – pomůže jim představit si, jaké to bylo nebo třeba vzbudí zájem o to, jak prožívali toto období jejich nejbližší,“ říká koordinátorka projektu Sametky Karolína Puttová. Na základě registrace se do hry se mohou zapojit jednotlivci, dětské oddíly, skupiny a školní třídy. V každé kategorii se bude soutěžit o zajímavé ceny.

Princip hry není sám o sobě nijak složitý, spočívá vlastně v objevování poschovávaných krabiček s pamětnickými příběhy. I letos jich bude v průběhu celé hry ukryto na různých místech po celé naší vlasti na 150. Schránky (tzv. „kešky“) s texty příběhů bude možno vypátrat podle příslušného popisu nebo za pomoci GPS navigace. Hledané plastové krabičky obsahují bloček s příběhem. Pravidla hry a veškeré další potřebné informace jsou zájemcům k dispozici na webu www.sametky.cz.

Zdroj: ČRDM

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR