08
září
2015
sdfg

Rozhodni se sám – o bezpečnosti na internetu

V pátek 21. srpna se na Farských humnech ve Žďáru nad Sázavou konal osmý ročník preventivní a sportovní akce Rozhodni se sám. Stejně jako vloni se akce týkala tématu bezpečnosti na internetu. Akce s podtitulem Bezpečně na síti II nabídla i množství doprovodných aktivit, které malým i velkým návštěvníkům ukázaly i jiné možnosti trávení volného času. Patronkou letošního ročníku se stala držitelka světového rekordu v běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová.

„Letos pokračujeme v tématu bezpečnosti na internetu. Loni jsme toto téma otevřeli a u účastníků mělo značný ohlas. Drtivá většina dětí internet používá, ale naprosto si nejsou vědomy nástrah, které může mít. V našem stánku si děti a mládež na tabletech vyzkoušely, jak snadno se třeba na sociálních sítích mohou dostat do kontaktu s člověkem se záměrně změněnou identitou,“ uvedla vedoucí centra Spektrum Petra Nováčková. Rodiče, děti i náhodní kolemjdoucí mohli také shlédnout videoklipy týkající se problematiky internetu a sociálních sítí.

Program zahájila patronka akce Jarmila Kratochvílová, která poté odstartovala běžecký závod pro děti různých věkových kategorií. Závodu se zúčastnilo celkem 103 malých i velkých běžců ve věku od 2 do 99 let celkem v 10 kategoriích. Akci pořádají vždy koncem prázdnin organizace Kolpingovo dílo ČR, Centrum primární prevence Spektrum, Rodinné centrum Srdíčko a Oddíl házené TJ Sokol Nové Veselí. Každoročně se organizátoři věnují jednomu z témat primární prevence rizikového chování dětí a mládeže.

Zdroj: Spektrum – Centrum primární prevence

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR