08
září
2015
sdfg

Být úspěšný ve fundraisingu znamená strategicky plánovat

Někteří fundraiseři potřebují plánovat vše úplně od začátku, jiní až v návalu každodenní práce s dárci zjišťují, že pro větší efektivnost plánování nevyhnutelně potřebují. Strategicky plánovat fungování organizace, ale hlavně její fundraising je hlavním předpokladem pro dlouhodobý úspěch při získávání zdrojů. Především se to týká organizací, které se zabývají neobvyklými a náročnými tématy. CEE Fundraising Conference s podtitulem Strategický fundraising pro náročná témata představí množství fundraisingových témat a řečníků z celého světa.

Schopnost strategicky přemýšlet při rozvoji fundraisingu se neobejde bez osobních zkušeností, být schopen strategicky plánovat vyžaduje mnohé základní dovednosti. Z nich nejdůležitější jsou autenticita, zodpovědnost, osobní zainteresovanost a integrita, ale také jasné zaměření na cíl. Fundraising je potřeba zahrnout do každodenních řídících procesů organizace s plánovaným výsledkem, přičemž systematický fundraising je možné rozvíjet dvěma způsoby – jako „hledání příležitostí“ nebo jako „strategický přístup“.

Na konferenci CEE Fundraising Conference, která se koná 14. – 16. října v Bratislavě, budou mít účastníci možnost seznámit se nejen s konkrétními příklady plánování organizace a fundraisingu z praxe, ale na vlastním příkladu si ho budou moci i reálně vyzkoušet. Konferenci potom budou moci opouštět s praktickým návodem, na co při plánování nezapomenout a čemu se raději vyhnout, a praktickými nástroji, které mohou při svém plánování uplatnit.

Zdroj: Slovenské centrum fundraisingu, www.ceefundraising.org

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR