09
říjen
2015
sdfg

Sdílíme společné hodnoty: dobrovolnictvím pomáhá neziskovému sektoru více než 200 firem

Podle výzkumů platformy Byznys pro společnost věnuje v ČR téměř 80 % společensky odpovědných firem svým zaměstnancům jeden zaplacený pracovní den na dobrovolnickou činnost. Pouze 15 % firem aktivních v oblasti CSR nabízí více dní, během kterých poskyte za dobrovolnictví náhradu mzdy. Nejnovější data a aktuální trendy přinesla ve čtvrtek 3. září 2015 výroční konference o firemním dobrovolnictví „Sdílíme společné hodnoty“, které se zúčastnilo 130 zástupců firem i veřejně prospěšných organizací, včetně Stephanie Poppendoerfer z britské CSR organizace Business in the Community.

V úvodním slovu shrnula manažerka HR programů Byznysu pro společnost Miriam Zábrženská výsledky výzkumu firemního dobrovolnictví za rok 2015. „Z více než 60 % se dobrovolnictví v České republice věnují ženy, nejčastěji ve věku od 30 do 50 let. Pomáhají zejména v sociální a zdravotní oblasti. Nejvíce žádaným typem pomoci ze strany neziskového sektoru je v současnosti ekologicky zaměřená práce v oblasti čištění a kultivace krajiny," uvedla Zábrženská.

V panelových diskuzích se CSR a HR manažeři shodli, že jednorázové manuální dobrovolnictví stále více nahrazuje expertní dobrovolnictví a pro bono pomoc, která je strategickým přínosem jak pro firmy, tak pro neziskový sektor: „Odborné poradenství je jedním z nejhodnotnějších způsobů, jak mohou firmy neziskové organizace podpořit. Aby ovšem spolupráce fungovala, musí si vedení podniků uvědomit, že neziskovky nejsou agentury na zážitky," upozornila expertka firemní společenské odpovědnosti Simona Kaňoková ze Skupiny ČEZ.

Zdroj: Byznys pro společnost – pořadatel konference

Odkazy:

Stephanie Poppendoerfer o globálních trendech a propojení investice do komunity s prosperitou firem

Simona Kaňoková o firemním dobrovolnictví

Petra Horáková o trendech v odborném dobrovolnictví

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR