09
říjen
2015
sdfg

Burza filantropie startuje i ve Středočeském kraji

V úterý 13. října se v Benešově uskuteční historicky první Burza filantropie, která propojí světy neziskových organizací, firem a veřejné správy. Prozatím jde o pilotní burzu, tedy praktický nácvik pro všechny zúčastněné. Sice se ještě nebudou rozdělovat finance a další podpora, autentické však budou veřejně prospěšné projekty neziskovek. Burza „naostro“ je poté naplánována na 9. března 2016.

Projekty do pilotní burzy mohli zástupci neziskových organizací do 23. září přihlašovat prostřednictvím informačního webu projektu. „Přestože se nyní jedná o pilotní burzu, projekty do ní přihlášené určitě nezapadnou. Prezentující organizace budou mít příležitost poslechnout si zpětnou vazbu od zástupců firem a veřejné správy. Mohou se tak lépe připravit na ostrou Burzu filantropie a své projekty vyladit a upravit tak, aby byly srozumitelné pro donátory,“ vysvětluje Jana Machová, ředitelka spolupořadatelské organizace KONEP.

Burza filantropie se ve Středočeském kraji otevírá po vzoru kraje Pardubického, kde již 4 ročníky úspěšně proběhly. Není však jedinou událostí, kterou si organizátoři pro neziskové a příspěvkové organizace připravili. Na podzim se současně rozběhla i série vzdělávacích seminářů, které jsou pro registrované účastníky zdarma. První z nich s názvem „Jak napsat projekt na Burzu filantropie“ se konal 16. září, 1. října pak následoval seminář „Jak uspět na Burze filantropie“, který se zaměřil na nácvik prezentačních dovedností.

Zdroj: Koalice nevládek Pardubicka (KONEP)

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR