09
říjen
2015
sdfg

Šárkou se provedlo ujít 2500 km proti domácímu násilí

V sobotu 19. září 2015, za krásného slunečného počasí, se v pražské Divoké Šárce konal již 2. ročník charitativního pochodu s názvem ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Centrum ACORUS přišlo podpořit přes 400 pochodujících, kteří „proti domácímu násilí" ušli celkem 2 508 kilometrů, což je o 500 km více než v loňském roce. Celkový výtěžek pochodu - startovné plus příspěvek firmy ECCO (8 korun za každý kilometr) - činí 67 105 korun.

Akci slavnostně zahájili Zora Jandová a patron pochodu David Matásek. V programu nechyběla zábavná stanoviště na trase, divadlo Rolnička, hudební vystoupení skupin Yellow Sisters a The Conditionals, rugby workshop, focení s Vespou, stánek Věda nás baví a stánek Centra LOCIKA. „Jsme moc rádi, že se nám úspěšným druhým ročníkem pochodu Šlapeme násilí na paty podařilo vytvořit tradici této charitativní akce a zároveň zviditelnit problematiku domácího násilí," sděluje Zdena Zuzana Bednářová, ředitelka centra ACORUS a dodává: „Ze zkušenosti víme, že čím je společnost otevřenější vůči tomuto tématu, tím více obětí se rozhodne svou tíživou situaci řešit a vyhledá odbornou pomoc.“

Získanou částku využije ACORUS na financování služeb pro osoby ohrožené domácím násilím, kterým se již 18 let věnuje. ACORUS provozuje azylový dům na neveřejné adrese, ohrožené osoby mohou také zdarma využít ambulantní poradnu se sociálně-právním a psychologickým poradenstvím, psychoterapií a právními informacemi pro oběti trestných činů nebo nonstop linku 283 892 772.

Zdroj: Centrum ACORUS

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR