09
říjen
2015
sdfg

Hledají se učitelé s kladným vztahem k přírodě

Učitelé a učitelky, kteří u svých žáků podporují kladný vztah k přírodě, se mohou opět ucházet o Cenu Nadace Veronica. Ocenění je určeno pedagogům z celé jižní Moravy, nominovat je může přímo škola, rodiče dětí i samotní žáci. Z doručených nominací vybere odborná porota nadace až tři učitele, každý z nich získá odměnu 10 000 korun. Stejnou částku obdrží učitel i pro svou školu na ekologický projekt, který sám navrhne. Nominace je možné posílat do 22. října.

„Potěšilo mě, že si někdo všiml práce, kterou dělám na gymnáziu už 15 let, a ocenil ji. Byl to velmi příjemný pocit,“ popsal své dojmy Vítek Urban z Gymnázia Brno na třídě Kapitána Jaroše, oceněný za rok 2013. „Na jižní Moravě působí řada učitelů a učitelek, kteří dlouhodobě u svých žáků podporují vztah k přírodě a vedou je k šetrnému chování a péči o přírodní bohatství. Za tuto obětavou práci, které věnují množství volného času, si zaslouží ocenění. Proto vznikla v roce 2003 Cena Nadace Veronica. Jsem ráda, že tak můžeme ocenit alespoň některé z těchto skvělých pedagogů,“ uvedla ředitelka nadace Helena Továrková.

Formuláře pro nominace je možné si vyzvednout v obchodech Nadace Veronica v Brně v ulici Pekařská 38, Palackého 25 nebo Svážná 16 a také v ekoporadně v sídle nadace, Panská 9. Formulář pro nominaci je ke stažení i na webových stránkách nadace. Vyplněný formulář je třeba zaslat poštou na adresu nadace nebo na e-mail nadace@veronica.cz. Z došlých nominací vybere odborná porota vítěze, kteří si ocenění převezmou na slavnostním vyhlášení 12. listopadu v rámci konference environmentální výchovy KONEV.

Zdroj: Nadace Veronica

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR