10
listopad
2015
sdfg

Bílou vránou za odměnu

Prošli institucionální výchovou, tedy vyrůstali část svého života v dětském domově, a následně se úspěšně postavili na vlastní nohy. Takoví lidé se v říjnu mohli stát Bílou vránou, a získat tak ocenění od obecně prospěšné společnosti yourchance. Symbol ocenění, originální křišťálové pírko, pro vítěze navrhla a vyrobila významná česká sklářská společnost Lasvit. Slavnostní předání cen Bílá vrána 2015 se konalo 13. října v Evropském domě v Praze.

V kategorii Inspirativní příběh si pírko odnesla Alena Chvostalová. Kromě jednotlivců mohly být oceněny také firmy, jimž je věnována samostatná kategorie Zaměstnavatel. Je určena aktivním organizacím, které pomáhají překonávat předsudky vůči lidem, kteří kus života prožili v náhradním domově, a skrze pracovní příležitosti jim umožňují začlenit se do společnosti. Za firmu CaffeVi Žatec si ocenění převzala Ladislava Peterová. Novinkou letošního ročníku byla cena Poklad v srdci, které je určeno vychovatelům a ředitelům dětských domovů. O vítězce Mgr. Olze Vernerové z DD Solenice rozhodly samy děti žijící v dětských domovech.

Obecně prospěšná společnost yourchance usiluje o prosazování změn ve vzdělávacím systému školství a také v oblasti integrace dětí ze sociálně vyloučených skupin. Vzdělávání, rozvoji podnikavosti a realizaci projektů finanční a občanské gramotnosti v dětských domovech se yourchance věnuje prostřednictvím svých projektů Finančnígramotnostdoškol.cz, Podnikavost.cz a Začnisprávně.cz.

Zdroj: yourchance, o.p.s.

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR