10
listopad
2015
sdfg

Study in the Czech Republic – tentokrát ve Skotsku!

V polovině září se již tradičně uskutečnilo setkání více než 5 000 odborníků z řad vysokého školství a vzdělávání na mezinárodním veletrhu a konferenci EAIE, který se konal ve skotském exhibičním centru v Glasgow. Téma letošního ročníku bylo inspirováno pojednáním místního rodáka a „otce“ moderní ekonomie, Adama Smithe. Bohatství národů bylo prezentováno zástupci 90 zemí světa, kteří diskutovali nad otázkami nových trendů ve vzdělávání a poslouchali zkušenosti svých zahraničních kolegů v průběhu tří programem nabitých dnů.

Této mimořádné příležitosti sdílení různorodé praxe se za Českou republiku zúčastnil Dům zahraniční spolupráce (DZS), který připravil společný stánek, na kterém se prezentovalo 16 českých vysokých škol pod značkou Study in the Czech Republic. Na stánku se představilo 16 českých veřejných i soukromých univerzit z celé republiky. Tato výjimečná příležitost intenzivního mezinárodního dialogu přinesla mnoho příležitostí pro navázání nových strategických partnerství, aktualizování informací od dlouholetých partnerů, ale i možností k rozšíření znalostí o vysokoškolském vzdělávání napříč různými kontinenty. Intenzivní výměnu zkušeností a poznatků dále doprovázely kulturní akce jednotlivých prezentovaných zemí v podobě rozmanitých ochutnávek tradičních nápojů či jídel.

Nadcházející ročník EAIE se v příštím roce bude konat v Liverpoolu a ponese se v duchu tématu, tentokráte inspirovaném slavným liverpoolským rodákem Johnem Lennonem a jeho tvorbou, především písní jednotící všechny národy - Imagine.

Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR