10
listopad
2015
sdfg

Vyrůstám v pěstounské péči. Mám právo na odpovědi?

Mám právo vědět, proč jsem byla odebrána z rodiny? Můžu se vidět se svou mámou? To jsou jen některé z otázek, které si kladou děti v pěstounské péči. A právě na tyto děti a jejich náhradní rodiče cílí osvětová kampaň, kterou ve spolupráci s Nadačním fondem J&T zahájil Kruh rodiny, o.p.s. Hlavním informačním a komunikačním nástrojem kampaně jsou nové webové stránky www.naseprava.cz.

Kampaní se autoři snaží o šíření povědomí a informací o právech dítěte v náhradní rodinné péči. Webové stránky dětem, pěstounům i pracovníkům doprovázejících organizací poskytují především praktické informace týkající se práv dětí, se zvláštním přihlédnutím k problematice náhradní rodinné péče. Jsou to zejména právo na kontakt s biologickou rodinou, právo na svou identitu, právo vyjádřit svůj názor v rozhodovacích procesech, právo na soukromí, právo na rovné příležitosti a jiná další.

Na webu najdou děti i pěstouni praktické rady, jak společně o tomto hovořit. K dispozici jim je i praktický průvodce s edukačními videospoty, které srozumitelnou formou otázek a odpovědí informuje o tom, jak v pěstounských rodinách řešit nejčastější situace týkající se práv dětí. K dispozici je také fan page na facebooku a on-line poradna, kde mohou uživatelé webu pokládat dotazy k tématu odborným garantům kampaně. Na závěr si může každý své získané vědomosti ihned otestovat, děti z pěstounských rodin mohou soutěžit o hodnotné ceny. Kampaň je podpořena z fondů Evropského hospodářského prostoru (MGS/B4/2014).

Zdroj: Nadační fond J&T

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR