10
listopad
2015
sdfg

Filantropické Ceny VIA BONA ocenily i dar ze závěti

Zdence Wasserbauerové před 18 lety onemocněl vnuk leukémií. Ze své nemoci se vyléčil, ale chlapec, který ležel na vedlejší posteli, zemřel, protože neměl dárce kostní dřeně. Zdence Wasserbauerové to změnilo život. Od té doby přesvědčuje mladé lidi, aby se zapsali do registru dárců. Už má na svém kontě asi 7700 lidí, kteří se na její popud do registru skutečně zapsali, a nepřímo tak zachránila možná desítky lidských životů. Zdenka Wasserbauerová patří k oceněným letošní filantropickou Cenou VIA BONA.

Nad Cenou VIA BONA převzal záštitu velvyslanec Spojených států v České republice Andrew H. Schapiro. „Jsem velmi rád, že Americké velvyslanectví může i letos podpořit Cenu VIA BONA. Oceňuji práci Nadace Via na posilování neziskového sektoru, rozvoji filantropie a podpoře spolupráce mezi veřejnou, soukromou a neziskovou sférou,” prohlásil velvyslanec.

Cenou, kterou uděluje Nadace Via, jsou oceňováni jednotlivci a firmy, kteří pomáhají měnit své okolí a darují druhým svůj čas, schopnosti či peníze. Ceny byly vyhlášeny v celkem osmi kategoriích. Ocenění získal podnikatel Libor Winkler (za podporu protikorupčních iniciativ), Vojtěch Sedláček (za svůj projekt pro lidi bez domova Nejdřív střecha), firmy NET4GAS a Konzum. Letos poprvé byl oceněn i dar ze závěti, cenu získala im memoriam Kateřina Šmídková, která odkázala peníze na vytvoření ceny pro české vědkyně v oblasti ekonomie. Cenu veřejnosti získalo ústecké gymnázium Jateční.

Zdroj: Nadace VIA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR