10
listopad
2015
sdfg

Užít si kousek Islandu

10. a 11. listopadu se v Praze uskuteční dvě ojedinělé akce věnované mezinárodnímu dobrovolnictví – debata Dobrovolnictví na Islandu a mezinárodní konference Překročme plot. Obě pořádá INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a zavítají na ně zajímaví hosté z Islandu i z různých regionů ČR. Zajímavým zpestřením bude i ochutnávka tradičních islandských pokrmů.

„Pokud vás zajímá, co všechno můžete jako dobrovolník na Islandu zažít, přijďte s námi diskutovat a setkat se s lidmi, kteří vám otevřou nové obzory“, zve všechny k debatě Dagmar Fousková, ředitelka INEX-SDA. Debata o dobrovolnictví na Islandu je určena všem bývalým dobrovolníkům, ale i těm, kteří se na Island teprve chystají nebo se chtějí dozvědět více o možnostech dobrovolnictví v této zemi. Účastníci debaty se setkají se zástupci islandské neziskové organizace AUS, která dává mladým lidem příležitost být součástí mezinárodních dobrovolnických projektů. AUS představí zajímavé projekty a nejnovější trendy v oblasti dobrovolnictví na Islandu.

Na debatu naváže mezinárodní konference s přednáškami o dobrovolnické spolupráci mezi Islandem a Českou republikou a také konkrétními ukázkami dobrovolnických projektů z obou zemí. Součástí bude i neformální debata zaměřená na podporu kontaktů mezi islandskými a českými dobrovolnickými organizacemi. „Pevně věřím, že tato konference bude dalším krokem na cestě k užší spolupráci našich organizací a získá pro myšlenku mezinárodního dobrovolnictví další příznivce,“ shrnuje záměr konference Thordis H. Gudmundsdottir z organizace AUS.

Zdroj: INEX-SDA

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR