10
listopad
2015
sdfg

Problémy v komunitě? Vezměte řešení do svých rukou

Kampaň Sítě mateřských center Learning by Doing přinesla první výsledky. A sice otevření nové malotřídní komunitní školy, kterou zřídilo Centrum pro rodinu Dokolečka v Doubravčicích. Chybějící místa v místní škole vyřešili rodiče sami. Namísto stížností propojili materiální pomoc lokálních firem s podporou vzdělávacích institucí a v září zahájilo deset školáčků svoji cestu ke vzdělávání ve zcela nových prostorách.

„Kampaní chceme povzbudit rodiče z mateřských center, aby nečekali, až dojde na řešení problémů, které je trápí, ale zapojovali se do života místní komunity, a to i se svými dětmi. Výchova ke svobodnému občanství začíná v rodině. Proto se mohou rodiče spolu s dětmi společně učit, jak podmínky života v obci, kde bydlí proměňovat k lepšímu,“ vysvětluje záměr kampaně Rut Kolínská, prezidentka Sítě MC.

Čtrnáct vybraných mateřských center napříč ČR se rozhodlo jít společně ostatním příkladem. Do března 2016 každé z nich v místě svého působení představí řešení problému, který trápí místní komunitu. Celým procesem si zástupci jednotlivých center osvojují nové schopnosti a dovednosti a učí se, jak se stát aktivními občany. Prochází takzvanou „školou občanského života“, která staví na metodě Local to Local Dialog. Jejím cílem je dosažení partnerské spolupráce NNO s představiteli obcí prostřednictvím mapování problémů a zpětné vazby, síťování NNO a odborníků, využívání klasických i kreativních nástrojů prosazování zájmů občanské společnosti v dané komunitě.

Zdroj: Síť mateřských center

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR