10
listopad
2015
sdfg

Bratislava - vynikající místo k setkání fundraiserů

„Nejlepší párty mého života!“ podělil se o své dojmy v poslední den Central and Eastern European Fundraising Conference jeden nejmenovaný účastník. Čtvrteční párty s živou hudbou v podání Silenttrio je už tradičním společenským vyvrcholením dvou a půl dne vzdělávání, síťování a sdílení zkušeností mezi fundraisery a leadery neziskových organizací na CEE Fundraising Conference v Bratislavě. Letošní konference se konala 14. – 16. října 2015 s podtitulem Strategický fundraising na obtížná témata a zúčastnilo se jí na 150 účastníků z 15 zemí, včetně například Argentiny, Izraele či Egypta.
cee

Během nabitého programu se našel čas i na sdílení zkušeností a nových nápadů. Foto: CEE Fudraising Conference

Slovensko-česká část konference představila například údaje o dárcovství a spolupráci při kampani týkající se darování ze závěti v ČR, přiblížila principy vztahového fundraisingu, stejně tak i konkrétní případové studie české a slovenské Transparency International nebo fundraisingovou kampaň Lajky jsou tu málo platný.

Behaviorální ekonomii a její aplikaci na fundraising se v masterclass věnoval Bernard Ross (UK), jak na partnerství s firmami přiblížila Maria Ros Jernberg (SWE), efektivní mobilizaci veřejnosti prostřednictvím internetu a mobilních telefonů představil Marcelo Iniarra (ARG). S digitální reklamou a jejím vlivem na online fundraising účastníky obeznámil Colin Delany (USA). Otevřela se i témata strategického přístupu, strategie modrého a červeného oceánu ve fundraisingu, oblast nejnovějších trendů a největších chyb ve fundraisingu a storytellingu. Část programu byla věnována fundraisingu pro vysoké školy prostřednictvím alumni programů, pro think tanky či advokační aktivity, z jiného soudku jmenujme například členský fundraising pro kulturní organizace. Každý si mohl mezi mnoha možnostmi vybrat, co ho zajímá a v čem se chce posunout vpřed.

„Konference je rok od roku kvalitnější. Skvělým krokem je otevření se pro střední a východní Evropu,“ komentovali průběh mnozí účastníci, k velké radosti organizátorů. Lidé oceňovali nejen řečníky z celého světa, vysokou kvalitu odborného obsahu, mezinárodní rozměr, ale i možnost poznat nové trendy a výzvy, které dnes před fundraisery stojí.

To, že si konference vydobývá renomé i na mezinárodní scéně, dokazuje narůstající zájem špičkových expertů o vystoupení na této akci. A to nejen z Evropy, ale i ze zámoří. Na setkání s nimi i s Vámi se pořadatelé těší opět za rok, a to 12. – 14. října 2016. Více informací naleznete na webových stránkách konference.

Autor: Eduard Marček, Slovenské centrum fundraisingu

verze pro tisk
  zpět
CHCI VĚDET CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ NEZISKOVEK
Chci dostávat novinky emailem.


Kdo jsem?


 odhlásit odběr

PARTNEŘI SVĚTA NEZISKOVEK

partner ČSOBpartner AVPO ČR